PARTY LEADERS

Vermont House

Addison

Rep. Caleb Elder

Rep. Caleb Elder

Addison-4

Rep. Matthew Birong

Rep. Matthew Birong

Addison-3

Rep. Amy Sheldon

Rep. Amy Sheldon

Addison-1

Rep. Philip Jay Hooper

Rep. Philip Jay Hooper

Orange-Washington-Addison

Rep. Peter Conlon

Rep. Peter Conlon

Addison-2

Rep. Larry Satcowitz

Rep. Larry Satcowitz

Orange-Washington-Addison

Rep. Mari Cordes

Rep. Mari Cordes

Addison-4

Rep. Robin Scheu

Rep. Robin Scheu

Addison-1

Rep. Diane Lanpher

Rep. Diane Lanpher

Addison-3

Bennington

Rep. Linda Joy Sullivan

Bennington-Rutland

Rep. Michael Nigro

Bennington-2-2

Rep. Kathleen James

Bennington-4

Rep. Dane Whitman

Bennington-2-1

Rep. Seth Bongartz

Bennington-4

Rep. Timothy R. Corcoran II

Bennington-2-1

Rep. David Durfee

Bennington-3

Rep. Nelson Brownell

Bennington-1

Caledonia

Rep. Katherine Sims

Rep. Katherine Sims

Orleans-Caledonia

Rep. Henry Pearl

Rep. Henry Pearl

Caledonia-Washington

Rep. R. Scott Campbell

Rep. R. Scott Campbell

Caledonia-3

Rep. Joseph "Chip" Troiano

Rep. Joseph "Chip" Troiano

Caledonia-2

Chittenden

Rep. James McCullough

Rep. James McCullough

Chittenden-2

Rep. William J. Lippert Jr.

Rep. William J. Lippert Jr.

Chittenden-4-2

Rep. Carol Ode

Rep. Carol Ode

Chittenden-6-1

Rep. Trevor Squirrell

Rep. Trevor Squirrell

Chittenden-3

Rep. Kathryn Webb

Rep. Kathryn Webb

Chittenden-5-1

Rep. Jill Krowinski

Rep. Jill Krowinski

Chittenden-6-3

Rep. George W. Till

Rep. George W. Till

Chittenden-3

Rep. Jessica Brumsted

Rep. Jessica Brumsted

Chittenden-5-2

Rep. Curt McCormack

Rep. Curt McCormack

Chittenden-6-3

Rep. Michael Yantachka

Rep. Michael Yantachka

Chittenden-4-1

Rep. Robert Hooper

Rep. Robert Hooper

Chittenden-6-1

Rep. Tiffany Bluemle

Rep. Tiffany Bluemle

Chittenden-6-5

Essex

Franklin

Rep. Michael McCarthy

Rep. Michael McCarthy

Franklin-3-1

Grand Isle

Lamoille

Rep. Kate Donnally

Rep. Kate Donnally

Lamoille-2

Rep. David Yacovone

Rep. David Yacovone

Lamoille-Washington

Rep. Daniel Noyes

Rep. Daniel Noyes

Lamoille-2

Rep. Lucy Rogers

Rep. Lucy Rogers

Lamoille-3

Rep. Avram Patt

Rep. Avram Patt

Lamoille-Washington

Orange

Rep. Sarah Copeland Hanzas

Rep. Sarah Copeland Hanzas

Orange-2

Rep. Timothy Briglin

Rep. Timothy Briglin

Windsor-Orange-2

Rep. Philip Jay Hooper

Rep. Philip Jay Hooper

Orange-Washington-Addison

Rep. James Masland

Rep. James Masland

Windsor-Orange-2

Rep. Larry Satcowitz

Rep. Larry Satcowitz

Orange-Washington-Addison

Rep. John O'Brien

Rep. John O'Brien

Windsor-Orange-1

Orleans

Rep. Katherine Sims

Rep. Katherine Sims

Orleans-Caledonia

Rutland

Rep. Mary E. Howard

Rep. Mary E. Howard

Rutland-5-3

Rep. Kirk White

Rep. Kirk White

Windsor-Rutland

Rep. William Notte

Rep. William Notte

Rutland-5-4

Rep. Stephanie Jerome

Rep. Stephanie Jerome

Rutland-6

Rep. Logan Nicoll

Rep. Logan Nicoll

Rutland-Windsor-2

Washington

Rep. Avram Patt

Rep. Avram Patt

Lamoille-Washington

Rep. Peter Anthony

Rep. Peter Anthony

Washington-3

Rep. Kimberly Jessup

Rep. Kimberly Jessup

Washington-5

Rep. David Yacovone

Rep. David Yacovone

Lamoille-Washington

Rep. Tommy Walz

Rep. Tommy Walz

Washington-3

Rep. Janet Ancel

Rep. Janet Ancel

Washington-6

Rep. Philip Jay Hooper

Rep. Philip Jay Hooper

Orange-Washington-Addison

Rep. Mary S. Hooper

Rep. Mary S. Hooper

Washington-4

Rep. Katherine "Kari" Dolan

Rep. Katherine "Kari" Dolan

Washington-7

Rep. Larry Satcowitz

Rep. Larry Satcowitz

Orange-Washington-Addison

Rep. Warren F. Kitzmiller

Rep. Warren F. Kitzmiller

Washington-4

Rep. Maxine Grad

Rep. Maxine Grad

Washington-7

Windham

Rep. Sara Coffey

Rep. Sara Coffey

Windham-1

Rep. Carolyn W. Partridge

Rep. Carolyn W. Partridge

Windham-3

Rep. John Gannon

Rep. John Gannon

Windham-6

Rep. Emilie Kornheiser

Rep. Emilie Kornheiser

Windham-2-1

Rep. Michelle Bos-Lun

Rep. Michelle Bos-Lun

Windham-4

Rep. Tristan Toleno

Rep. Tristan Toleno

Windham-2-3

Rep. Michael Mrowicki

Rep. Michael Mrowicki

Windham-4

Rep. Leslie Goldman

Rep. Leslie Goldman

Windham-3

Rep. Emily Long

Rep. Emily Long

Windham-5

Windsor

Rep. Logan Nicoll

Rep. Logan Nicoll

Rutland-Windsor-2

Rep. Alice M. Emmons

Rep. Alice M. Emmons

Windsor-3-2

Rep. Charles Kimbell

Rep. Charles Kimbell

Windsor-5

Rep. John L. Bartholomew

Rep. John L. Bartholomew

Windsor-1

Rep. Kristi Morris

Rep. Kristi Morris

Windsor-3-2

Rep. John O'Brien

Rep. John O'Brien

Windsor-Orange-1

Rep. John Arrison

Rep. John Arrison

Windsor-2

Rep. Kevin "Coach" Christie

Rep. Kevin "Coach" Christie

Windsor-4-2

Rep. Timothy Briglin

Rep. Timothy Briglin

Windsor-Orange-2

Rep. Thomas Bock

Rep. Thomas Bock

Windsor-3-1

Rep. Rebecca White

Rep. Rebecca White

Windsor-4-2

Rep. James Masland

Rep. James Masland

Windsor-Orange-2